
“Nemam problem s mobilnom tehnologijom jer nam naše naprave olakšavaju život, ali vjerujem da ujedno čine ljude ozbiljno dosadnima”, smatra fotograf koji se krije iza imena Babycackes Romero.
Ovaj ulični fotograf posvetio se svakodnevnom fotografiranju kaotičnog života u Londonu, a njegovi zaključci govore o društvu koje je sve više vezano za tehnologiju.
“Započeo sam fotografirati ljude u društvu njihovih telefona jer mi je na vizualnoj razini bilo zanimljivo promatrati određenu simetriju, ali, kako sam nastavio, primjetio sam u tim prizorima prisustvo određene tuge.
Prije nego što su izumljeni mobilni telefoni, ljudi nisu imali drugog izbora nego stupiti u interakciju. Međutim, to više nije potrebno, jer se svi možemo pretvarati da radimo nešto “jako važno” na našim spravama i ne moramo smišljati što bismo rekli. To ubija konverzaciju. I vjerujem da to uvećava društvenu bol.
Većina ljudi koristi cigarete kao društveni oslonac. Dopuštene, ali loše za zdravlje, barem nisu pretvorile ljude u “logirane” dosadnjakoviće. Zajedno moramo biti jaki i osloboditi se okova smartphonea i vratiti se razgovoru licem u lice”, zaključuje Romero.